Стань на варті свого серця

Інфаркт міокарда: симптоми та перша допомога 46 % смертей серед українців є наслідком ішемічної хвороби серця, гострим проявом якої є інфаркт міокарда  Причому “вік” інфаркту молодшає — і нині його жертвами стає все більше людей, молодших за 30 років.  Як виникає інфаркт, або серцевий напад? При блокуванні однієї чи декількох артерій серце не отримує достатньої кількості крові, що супроводжується пошкодженням та відмиранням тканин серцевого м’яза.  Час — ось що найважливіше при інфаркті, адже він викликає незворотні зміни в серцевому м'язі та може спричинити зупинку серця. Тож що швидше буде надано першу допомогу, то менш серйозними будуть наслідки захворювання.  Викликай швидку за номером 103! А до її приїзду варто:  Відчинити вхідні двері помешкання для бригади медичної допомоги.  Посадити або положити хворого так, щоб верхня частина тіла була припіднятою. Можна покласти подушку під голову та плечі. Ноги зігнути в колінах.  За підвищеного тиску та відсутності протипоказань прийняти таблетку аспірину та нітрогліцерину.  Послабити одяг та звільнити грудну клітку, аби ніщо не перешкоджало диханню.  Відчинити вікна та провітрити приміщення.  Не панікувати! Як запобігти інфаркту?  Головна рекомендація: при перших “дзвіночках” хвороб серця звернися до свого сімейного лікаря. Ну і, звісно ж, дбай про здоровий спосіб життя. Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті:https://cvd.phc.org.ua/ Стань на варті свого серця — вбережи його від інфаркту!

14:37 09.11.2023

Стань на варті свого серця

Збалансоване харчування для попередження ризику ССЗ Твоє серце любить смачну здорову їжу! 😋 Найпростіше, що можна зробити для здоров'я серцево-судинної системи — стежити за тим, які продукти ти додаєш до свого раціону. 🍟 Переїдання, недостатнє споживання овочів та фруктів, безконтрольне вживання солоної, висококалорійної та жирної їжі — усе це призводить до розвитку серцево-судинних хвороб: артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інфаркту та інсульту. Незбалансоване харчування є головним фактором ризику розвитку хвороб серця та причиною кожної п'ятої смерті у світі. Не ввійди до статистики та дотримуйся рекомендацій ВООЗ, як налагодити своє меню, — шукай їх у серії 👇🏻 🔢 А ми лиш нагадаємо, що для здоров'я серця й судин важливо слідкувати за індексом маси тіла. Вирахувати його можна за формулою: вага (кг)/зріст у квадраті (м). Якщо твій показник ≥ 25,0 — ймовірно, у тебе є зайва вага. Про потенційний ризик хвороб також свідчить окружність талії. Варто занепокоїтись, якщо твій показник перевищує 94 см (для чоловіків) та 80 см (для жінок). Детальніше про те, як скласти свою збалансовану тарілку:  https://phc.org.ua/promociya-zdorovya/proekt-prozdorove Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті:https://cvd.phc.org.ua/ Стань на варті свого серця — обирай збалансоване харчування! #СтаньНаВартіСвогоСерця

13:17 06.11.2023