Дата: 10.05.2017 20:36

У в усіх населених пунктах Гуківської гомади відбулися заходи з нагоди  Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  «Ми сьогодні вшановуємо пам'ять мільйонів, які віддали життя за те, щоб воно тривало. Чим більше ми будемо приходити до могил загиблих, тим більше в нашій пам'яті, в наших традиціях буде зберігатися той героїзм, той неоціненний подвиг Перемоги наших дідів та батьків…» - говорили у ході своїх виступів ведучі заходу. Оратори з поміж цього  зупинилися на питаннях виняткової ролі України у перемозі над німецьким ворогом  та відмітили, що   подвиги, здійснені мужніми українськими визволителями у смертельному двобої із німецькими загарбниками, зробили їх героями, а всенародна пам'ять - безсмертними.
   «У Другій світовій війні Україна зазнала чи не найбільших втрат. Мільйони українців заплатили своїм життям за Перемогу. Мужність, ставлення до військового і громадянського обов'язку ветеранів-фронтовиків у роки Другої світової війни - це високий приклад для наслідування нинішнім поколінням захисників… Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона запорука неминучої нашої перемоги сьогодні. Миру, добробуту і благополуччя усім українським родинам. Зі святом Перемоги!», - відмітив Петро Йосипович. Про героїчний подвиг українців під час Другої світової війни говорив  у своєму виступі голова громади.Також сільський голоа П.Ільницький та начальник відділу освітикультуримолоді та спорту С.Герчак разом з учнями Гукіськї ЗОШ в цей день відвідали могили невідомих солдат на території громади.