Гуківська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Повідомлення про оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації

Дата: 11.11.2024 14:54
Кількість переглядів: 141

Фото без опису

На виконання Закону України № 2354-VIII «Про стратегічну екологічну оцінку», з метою одержання та врахування пропозицій і зауважень громадськості, Гуківська сільська рада Кам’янець-Подільського району Хмельницької області оприлюднює Заяву про визначення обсягу СЕО проекту містобудівної документації.

Повна назва документів державного планування, що пропонуються, та стислий виклад їх змісту

«Детальний план території для будівництва молочно-товарного комплексу за адресою: Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район, за межами с. Гуків (кадастровий номер 6825282000:07:001:0274)».

Детальний план території (ДПТ) – містобудівна документація місцевого рівня, що визначає планувальну організацію та розвиток території.

Підставою для розробки є Рішення Гуківської сільської ради Кам’янець-Подільського району Хмельницької області №28-402024 від 16.08.2024 р.

Орган, що прийматиме рішення про затвердження документів державного планування

Гуківська сільська рада Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.

Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) дата початку та строки здійснення процедури

громадське обговорення починається з моменту оприлюднення заяви протягом десяти календарних днів.

б) способи участі громадськості

зауваження та пропозиції до Заяви подаються у письмовому та електронному вигляді.

в) орган, від якого можна отримати інформацію та адреса, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування

Гуківська сільська рада. Поштова адреса: 31660, Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н, с. Гуків, вул. Центральна, буд. 2.

Заяву оприлюднено на офіційному веб-сайті сільської ради (https://gukivska-gromada.gov.ua/).

г) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій

Гуківська сільська рада. Поштова адреса: 31660, Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н, с. Гуків, вул. Центральна, буд. 2

Контактні телефони: +380672583481

Код ЄДРПОУ: 04404214

Голова: Ільницький Петро Йосипович

Сайт: https://gukivska-gromada.gov.ua/

E-Mail адреса: radagukiv@ukr.net

Строк подання зауважень та пропозицій (відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»): з моменту оприлюднення заяви протягом десяти календарних днів

                                                                                                    Додаток до повідомлення

 

Заява

про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

містобудівної документації

Детальний план території для будівництва молочно-товарного комплексу за адресою: Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район, за межами с. Гуків (кадастровий номер 6825282000:07:001:0274)

 

  1. Інформація про замовника

Замовником проекту є Гуківська сільська рада. Поштова адреса: 31660, Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н, с. Гуків, вул. Центральна, буд. 2

Контактні телефони: +380672583481

Код ЄДРПОУ: 04404214

Голова: Ільницький Петро Йосипович

Сайт: https://gukivska-gromada.gov.ua/

  1. Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування.

Детальний план території (ДПТ) – містобудівна документація місцевого рівня, що визначає планувальну організацію та розвиток території. Підставою для розробки є рішення Гуківської сільської ради Кам’янець-Подільського району Хмельницької області №28-402024 від 16.08.2024 р.

Детальний план території розробляється з метою:

- нового будівництва молочно-товарного комплексу на території проектування;

- відображення існуючого функціонального використання земельної ділянки та формування принципів планувальної організації;

- охорони і поліпшення стану навколишнього середовища;

- організації транспортного і пішохідного руху;

- узгодження приватних, громадських та державних інтересів при використанні територій;

- визначення всіх планувальних обмежень;

- визначення містобудівних умов та обмежень.

При розробленні детального плану території враховується: генеральна схема планування території України, Схема планування території Хмельницької області, функціональне зонування територій; техніко-економічна ефективність планувальних рішень; рельєф, природно-кліматичні і геологічні умови місцевості; санітарні та пожежні розриви між будівлями; технологічні і інженерно-технологічні вимоги та розташування існуючих мереж.

Зв’язок з іншими документами державного планування:

Схема планування території Хмельницької області, розроблена ДПУДНДІПМ «Діпромісто» ім. Ю. Білоконя у 2014 р.

 

  1. Інформація про те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів).

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою статті 3. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Проектована територія розташована за адресою: Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район, за межами с. Гуків. Займає площу 13,5497 га.

Ділянка проектування у функціональному відношенні являє собою територію з кадастровим номером 6825282000:07:001:0274 з цільовим призначенням 01.01 - Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (землі сільськогосподарського призначення).

Детальним планом запропоновано розміщення нового будівництва - молочно-товарного комплексу, організація території навколо об’єкту, заїзди на територію, паркомісця тощо.

В межах проектної території об’єкти природно-заповідного фонду відсутні. Територія перебуває в господарській зоні НПП «Подільські Товтри».

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної статтею третьою. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Обсяг стратегічної екологічної оцінки визначається переліком основних екологічних проблем наявних на території Гуківської сільської ради,  Кам’янець-Подільського району, Хмельницької області.

  1. Ймовірні наслідки:

Серед основних ймовірних екологічних наслідків, пов’язаних з реалізацією ДПТ, наступні:

а) для довкілля:

Атмосферне повітря – можливе забруднення від стаціонарних джерел та пересувних джерел (автомобільний транспорт). ДДП передбачається максимальне збереження зелених насаджень загального користування на території, в тому числі озеленення зовнішніх доріг та санітарно-захисних зон;

Ґрунти – можливе забруднення та порушення ґрунтів від поверхневих вод, що відводиться з території. ДДП передбачається влаштування станції очищення поверхневих стічних вод, що дозволить знизити рівень забруднення ґрунтів;

Поводження з відходами – можливе забруднення і засмічення ґрунтів, забруднення ґрунтових вод та інше, в зв’язку з незадовільним рівнем централізованого вивезення та роздільного збору ТПВ. ДДП передбачається відведення спеціально обладнаних місць та встановлення контейнерів, систематичний вивіз відходів з контейнерів, впровадити роздільне збирання ТПВ.

Водні ресурси – можливе забруднення ґрунтових вод від неочищених побутових стічних вод, можливе забруднення ґрунтових вод від поверхневих вод, що відводяться з території детального плану.

Здоров’я населення – можливе шумове навантаження, основним джерелом шуму є технологічне обладнання, автотранспорт. ДДП передбачається ведення забудови згідно з наміченим функціональним зонуванням, встановлення та організація санітарно-захисних зон до житлової забудови;

б) для територій з природоохоронним статусом – в зв’язку з відсутністю на території детального плану об’єктів природно-заповідного фонду (перебуває в господарській зоні НПП «Подільські Товтри»), проектні рішення ДДП не мають впливу на території з природоохоронним статусом;

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – проекті рішення ДДП не мають впливу на транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

 

  1. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено.

В процесі здійснення стратегічної екологічної оцінки ДДП будуть розглянуті наступні альтернативи:

Зважаючи на комплексність рішень ДДП Детального плану, розгляд виправданих альтернатив проектних рішень відбувається в процесі розробки стратегічної екологічної оцінки. Загальною альтернативою ДДП Детального плану, рішення про розроблення якого прийнято, є його можливе не затвердження. Такий сценарій також буде розглянуто в рамках стратегічної екологічної оцінки. Оцінка вказаних альтернативних варіантів буде відображена у Звіті про стратегічну екологічну оцінку.

 

  1. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки.

Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища.

Всі методи прогнозування об’єднують у дві групи: логічні і формалізовані.

До логічних методів відносять методи індукції, дедукції, експертних оцінок, аналогії.

При відсутності достовірних відомостей про об’єкт прогнозування і, якщо об’єкт не підлягає математичному аналізу, використовують метод експертних оцінок, суть якого полягає у визначені майбутнього на основі думок кваліфікованих спеціалістів-експертів.

Метод аналогій полягає в тому, що закономірності розвитку одного процесу з певними поправками можна перенести на інший процес, для якого потрібно зробити прогноз.

Формалізовані методи поділяють на статистичний, екстраполяції і моделювання:

Для здійснення стратегічної екологічної оцінки будуть використовуватись вищевказані методи, зокрема буде здійснено:

  • збір та аналіз інформації про поточний стан складових довкілля, включаючи значення ключових екологічних показників;
  • проведення аналізу слабких та сильних сторін ДПТ з точки зору екологічної ситуації;
  • проведення консультацій з громадськістю щодо екологічних цілей;
  • визначення можливих чинників змін антропогенного та природного характеру;
  • проведення оцінки впливу ДПТ на складові довкілля та на стан здоров’я й добробуту населення;
  • моніторинг фактичного впливу впровадження ДПТ на довкілля.

 

  1. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування.

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглянути заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, визначені законодавством та нормативно-правовими актами.

Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища», визначає загальні вимоги в галузі охорони навколишнього середовища. Законом встановлено, що використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов’язкових екологічних вимог:

а) раціонального і економного використання природних ресурсів на основі широкого застосування новітніх технологій;

б) здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища;

в) здійснення заходів щодо відтворення відновлюваних природних ресурсів;

г) застосування біологічних, хімічних та інших методів поліпшення якості природних ресурсів, які забезпечують охорону навколишнього природного середовища і безпеку здоров’я населення;

д) збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду, а також інших територій, що підлягають особливій охороні;

Заходи спрямовані на запобігання, відвернення, уникнення, зменшення, усунення значного негативного впливу на здоров'я населення. При здійсненні планованої діяльності у відповідності до вимог статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів будуть розглядатися:

  • відповідні організаційні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами.

 

  1. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Стратегічна екологічна оцінка буде виконана в обсягах, визначених статтею 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

 

  1. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання.

Пропозиції та зауваження подаються до:

Гуківська сільська рада. Поштова адреса: 31660, Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н, с. Гуків, вул. Центральна, буд. 2

Контактні телефони: +380672583481

Код ЄДРПОУ: 04404214

Голова: Ільницький Петро Йосипович

Сайт: https://gukivska-gromada.gov.ua/

E-Mail адреса: radagukiv@ukr.net

Строк подання зауважень та пропозицій (відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»): з моменту оприлюднення заяви протягом десяти календарних днів.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь