Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Прокуратура інформує

Дата: 19.06.2024 09:52

Фото без опису

На Камянеччині браконьєр має сплатити 1,4 мільйона гривень за незаконний вилов риби

Встановлено, що в грудні 2022 року місцевий мешканець, перебуваючи на Дністровському водосховищі, в адміністративних межах смт. Стара Ушиця Кам`янець-Подільського району, на території Національного природного парку «Подільські Товтри», в порушення Закону України «Про тваринний світ» та «Правил любительського та спортивного рибальства»,  за допомогою заборонених знарядь лову - рибальських сіток та човна, здійснив незаконний вилов риби в кількості понад 200 екземплярів, загальною вагою 29 кг.

У такий спосіб браконьєр завдав шкоди водним біоресурсам на суму 1 млн 402 тис 555 грн.

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд  визнав чоловіка винним у грубому порушенні правил рибальства, водночас заподіяна шкода залишилась не відшкодованою.

Оскільки уповноваженими органами заходи щодо стягнення заподіяної шкоди не вживались, позов пред’явив прокурор в інтересах держави.

Рішенням Кам’янець-Подільського міськрайонного суду задоволено позов Кам’янець-Подільської окружної прокуратури щодо стягнення із порушника на користь Управління Державного агенства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Хмельницькій області та Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного зайняття рибним добувним промислом, у розмірі 1 402 555,00 гривень.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

Інформує Камянець-Подільська окружна прокуратура