Хмельницька філія «Газмережі»: дії споживачів при виявленні запаху газу

Дата: 13.06.2024 14:37

Що робити, якщо в квартирі (будинку, під'їзді) з'явився запах газу?

Головне - не панікувати, а відразу приступати до дій. При появі запаху - категорично не можна включати/виключати світло, будь-які електроприлади, використовувати сірники або запальнички, телефонувати зі стаціонарного телефона.

Нагадуємо порядок дій при виявленні запаху:

- закрити газовий кран над газовими приладами, а краще на вході в будівлю

- відкрити всі вікна і двері, створивши протяг

- вийти з приміщення та вивести всіх людей і тварин з будівлі, по можливості взяти з собою документи.

- негайно зателефонувати в аварійну службу газу 104 та чітко виконувати всі вказівки диспетчера!

Ні в якому разі не шукайте та не усувайте витік газу самостійно!

Це - компетенція виключно газівників.

Пам'ятайте, аби уникнути подібних небезпечних ситуацій - необхідно проводити технічне обслуговування газових приладів та внутрішньобудинкових мереж.

Для цього - укласти договір на проведення технічного обслуговування з спеціалізованою організацією, яка має всі необхідні дозволи на проведення даних робіт.

Серед них - і Хмельницька філія "Газмережі", кваліфіковані фахівці якої при проведенні ТО проведуть обстеження газової мережі на предмет можливих витоків газу від вводу до будинку (квартири) до газового приладу, а також здійснять:

- приладовий контроль на щільність з’єднань газопроводів,

- огляд наявності та перевірку герметичності футлярів у місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку,

- перевірку працездатності і змащування запірних пристроїв, встановлених на газопроводах,

- усунення витоків на муфтових з’єднаннях.

Для укладання договору - звертайтеся у Центри обслуговування клієнтів за місцем проживання.

Аварійні бригади служби екстреного реагування 104 Хмельницької філії "Газмережі" - цілодобово на варті безпеки споживачів.

Подбайте про безпеку завчасно