Прокуратура інформує

Дата: 02.10.2023 11:20

Правоохоронними органами області продовжуються вживатися заходи, спрямовані на зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод на території району

Працівниками Кам’янець-Подільської  окружної прокуратури при реалізації передбачених законодавством функцій здійснюється процесуальне керівництво та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях за фактами дорожньо-транспортних пригод, що спричинили потерпілим середньої тяжкості та тяжкі тілесні ушкодження або ж смерть потерпілих, передбачених ст. 286 КК України, досудове розслідування у яких здійснюється слідчим відділом РУП Головного управління Національної поліції в області.

Зокрема, за серпень-вересень 2023 року забезпечено підтримання публічного обвинувачення з прийняттям судом кінцевих рішень у 3 кримінальних провадженнях за фактами порушень ПДР, в результаті чого потерпілим спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Непоодинокими залишаються випадки порушень ПДР особами в стані алкогольного сп’яніння, що спричиняють потерпілим тілесні ушкодження. Вказані кримінальні правопорушення, у разі заподіяння середньої тяжкості та тяжких тілесних ушкоджень або ж смерті потерпілих, передбачені ст. 286-1 КК України.

Водночас нагадуємо, що згідно положень законодавства про  кримінальну відповідальність, звільнення таких правопорушників від відбування покарання у виді позбавлення волі з встановленням іспитового строку заборонено ст. 75 КК України.

Таким чином, окружна прокуратура вкотре звертає увагу на необхідності неухильного дотримання Правил дорожнього руху.

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура