Послуга раннього втручання

Дата: 21.09.2023 14:27

Фото без опису

Раннє втручання є всесвітньо визнаною послугою. З її допомогою максимально збільшуються шанси дітей на реалізацію власного потенціалу, а також надається змога ефективно використовувати потенціал сім’ї для розвитку дитини та її підготовки до здобуття освіти в закладах освіти. Крім того, зазначеною послугою забезпечуються потреби сім’ї у професійній психологічній допомозі, а також повноцінна участь членів сім’ї в житті суспільства.

Основні послуги раннього втручання зазвичай включають наступне:

• Інформаційно-просвітницька діяльність у громадах та закладах охорони здоров'я з метою виявлення, ідентифікації, скринінгу та оцінки дітей від народження до 3 років і старше, якщо вони не були виявлені раніше.
  • Перенаправлення на послуги раннього втручання та з послуг раннього втручання.
  • Моніторинг розвитку та скринінг для всіх дітей, що ведуть до первинної ідентифікації дітей, які можуть потребувати послуг раннього розвитку.
  • Початкові процедури зарахування.
  • Комплексні оцінки розвитку та регулярні переоцінки з плином часу.
  • Спеціалізовані оцінки розвитку, наприклад, аутизм, мовлення/мовленнєвий розвиток тощо, за потребою.
  • Рішення щодо права на отримання послуг або схвалені батьками перенаправлення до інших служб.
  • Оцінка сімейних та домашніх умов.
  • Підготовка індивідуальних планів надання послуг сім'ї (ІПНПС) та їхній регулярний перегляд за потреби.
  • Забезпечення візитів для ранньої стимуляції та розвитку в природному для дитини середовищі (візити додому або до інклюзивних центрів догляду за дітьми, інклюзивних ДНЗ або інших місць, де дитина перебуває на постійній основі).
  • Надання послуг ерготерапії, включаючи навички самодопомоги, сенсорний або фізичний розвиток, а також адаптивну поведінку та ігри.
  • Послуги фізичної терапії для покращення розвитку загальної та дрібної моторики, розвитку гнучкості рухів та сили, а також для подолання функціональних проблем.
  • Логопедичні послуги для подолання затримки мовлення, покращення рецептивної мови, комунікативних навичок, ковтання та інших мовленнєвих труднощів.
  • Індивідуальні та/або групові послуги з батьківської освіти, які допомагають сім'ям правильно виховувати дітей у сферах розвитку, здоров'я, харчування та інших, розуміти потреби своєї дитини тощо.
  • Послуги кейс-менеджменту для батьків, щоб допомогти їм дізнатися про свої права та права своїх дітей, визначити їхні сильні сторони та потреби, а також підтримати їх за допомогою управління послугами.
  • Підтримка батьків у створенні більш сприятливого, безпечного та гігієнічного домашнього середовища для їхньої дитини та сім'ї.
  • Послуги письмового та усного перекладу для сімей, за потреби, щоб забезпечити надання послуг рідною мовою сім'ї для покращення взаєморозуміння.
  • Допомога сім'ї та дитині з підтримкою в переході та завершенні отримання послуг раннього розвитку до інклюзивної дошкільної освіти або початкової школи.