Гуківська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Як вберегтися від шахрайства в інтернеті: практичні поради

Дата: 06.01.2023 08:39
Кількість переглядів: 168

Сьогодні в інтернеті існують тисячі схем, за допомогою яких шахраї виманюють у людей гроші. Від “листів щастя” з африканськими спадками і до викупу товарів за завищеними цінами, які пропонують особам літнього віку. На жаль, поліція не встигає відслідковувати всіх таких шахраїв вчасно.

Насправді, щоб не потрапити “на вудочку” – достатньо зберігати критичне мислення. Не переводити гроші незнайомцям, вимагати документи у незрозумілих ситуаціях, остерігатися продавців, які пропонують товари за дуже низькою ціною, але з частковою або повною передоплатою.

Нижче зібрані прості правила, які допоможуть обійти найпопулярніші схеми онлайн шахрайства.

Захист особистих даних

Перший крок для захисту від шахраїв – не повідомляти їм добровільно свою особисту та фінансову інформацію.

Не вказуйте в інтернеті у відкритому доступі ПІБ, місце проживання, дату народження, номер телефону. Навіть якщо цю інформацію запитує якийсь сервіс, який не буде публікувати її відкрито – подумайте двічі, чи дійсно треба її надавати.

Не говоріть нікому номер картки, строк її дії та CVV код. Навіть співробітники банків не мають права запитувати у користувачів ці дані. 

Для фінансових засобів – онлайн-банкінгу, інтернет-гаманців тощо – краще завести окремий номер мобільного та адресу email. І ніде в інтернеті більше їх не використовувати взагалі.

Не переходьте за підозрілими посиланнями. Особливо якщо вам надають їх у особистому листуванні маловідомі люди. Часто за такими посиланнями знаходяться фішингові сайти – які крадуть вашу фінансову інформацію для подальшого шахрайства. 

Не беріть участь у підозрілих акціях, для реєстрації в яких треба внести забагато особистих даних чи відправити якісь гроші. Особливо якщо вам пропонують занадто цінні подарунки.

Не варто вірити всім повідомленням, зокрема, «Ваш родич потрапив в аварію. Необхідні гроші». Зазвичай гроші потрібно платити терміново та в нічну пору доби, оскільки нібито це питання життя і смерті. Отримавши таке повідомлення, насамперед варто зв’язатись із людиною стосовно якої ви отримали повідомлення, або дізнатись про описану ситуацію з інших джерел.

 

 

Прокурор Чемеровецького відділу

Кам’янець-Подільської

окружної прокуратури                                                     Андрій САДОВСЬКИЙ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь