Чемеровецька ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує

Дата: 22.06.2022 09:29

Скористайтесь правом на податкову амністію!

Головне управління ДПС у Хмельницькій області (Чемеровецька ДПІ) нагадує про те, що згідно з Законом України від 15.06.2021 №1539-ХІ з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.

Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов'язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору (визначених підрозділом, та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.  Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації  є правом, а не обов’язком фізичної особи.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, зокрема, в частині визначення вартості нерухомого майна, а саме:

- активи (крім нерухомості та транспортних засобів), сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень,

- квартира/квартири – загальна площа якої/яких не перевищує сукупно до 120 кв. м.;

- будинок/будинки – загальна площа якої/яких не перевищує сукупно до 240 кв. м;

- технічні споруди до 60 кв.м.;

- земельні ділянки – у межах норм безоплатної приватизації;

- один транспортний засіб особистого некомерційного використання (крім транспортного

засобу, призначеного для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія, легкового

автомобіля з робочим об’ємом циліндрів двигуна не менше як 3 тисячі кубічних сантиметрів

та/або середньоринковою вартістю понад 400 тисяч гривень, мотоцикла із робочим об’ємом

циліндрів двигуна понад 800 кубічних сантиметрів, літака, гелікоптера, яхти, катера).

Для обчислення суми збору застосовуються наступні ставки: 5% загальна ставка, 9% для закордонних активів та 2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Разом з тим, якщо особа, яка має право на одноразове (спеціальне) декларування не скористається ним (тобто не подасть декларацію), така особа буде вважатися такою, що повідомила контролюючий орган про те, що станом на 31 серпня 2022 року (дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування):

• у власності такої фізичної особи відсутні активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів, та/або;

• про те, що склад та обсяг таких активів (тобто активів, одержаних (набутих) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів) у власності такої фізичної особи перебуває в вищезазначених межах.

Для отримання більш детальної інформації громадяни можуть звернутися до Центру

обслуговування платників Чемеровецької ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області, за адресою

Хмельницька обл., смт.Чемерівці, вул.Центральна, 28, або ж за телефоном (03859) 9-25-51.

Також, отримати консультації щодо одноразового добровільного декларування можна у відповідальних працівників ГУ ДПС у Хмельницькій області за контактними телефонами: (0382) 70-18-47, 70-18-18, 70-18-40.

Крім того, на веб-порталі ДПС ведеться рубрика запитання-відповіді щодо одноразового добровільного декларування, яка знаходиться за посиланням:

-

platnikiv/zapitannya-vidpovidi/.