Дата: 04.06.2021 09:28

За втручання прокуратури збільшено щорічний розмір орендної плати за користування земельною ділянкою водного фонду

Органи прокуратури, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, продовжують активну роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин.

Так, прокуратурою виявлено факт суттєвого заниження орендних платежів за використання земельної ділянки водного фонду.

Встановлено, що на підставі розпорядження Чемеровецької районної державної адміністрації передано в оренду близько 24 га земель водного фонду (ставок).

За використання землі орендар сплачував до бюджету визначену договором орендну плату.

Водночас нормативна грошова оцінка землі на цей час суттєво змінилась. Тому відповідно до вимог податкового та земельного законодавства розмір плати за землю цієї категорії підлягав перегляду.

У зв’язку із цим прокуратура звернулась з позовною заявою до Господарського суду Хмельницької області про внесення змін до договору оренди земельної ділянки водного фонду.

Так, згідно рішення суду від 24.05.2021 внесено зміни до договору оренди в частині збільшення розміру орендної плати.

Відтак, за втручання органів прокуратури річний розмір орендної плати за використання вказаної земельної ділянки збільшено на 23 тис. гривень.