Гуківська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Городоцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області інформує

Дата: 25.03.2021 14:16
Кількість переглядів: 779

Городоцьке відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
у Хмельницькій області інформує

Городоцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області (далі – Городоцьке відділення) є робочим органом управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області без статусу юридичної особи, підпорядкованим і підзвітним йому.

Городоцьке відділення утворене постановою Правління Фонду соціального страхування від 10.10.2017 №50 «Про затвердження структури органів Фонду».

У своїй діяльності Городоцьке відділення керується Конституцією України, Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Кодексом законів про працю України, законами України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», «Про охорону праці», Статутом Фонду та іншими нормативно-правовими актами.

Городоцьке  відділення реалізує державну політику у сферах соціального страхування: у разі виникнення нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування та забезпечення дотримання вимог чинного законодавства у цих сферах на території п’яти територіальних громад: Городоцької, Чемеровецької, Сатанівської, Гуківської та Закупненської

Основними напрямками діяльності є:

 • надання матеріального забезпечення та страхових виплат застрахованим особам і членам їх сімей у разі настання страхового випадку;
 • ведення обліку страхувальників та реєстру потерпілих від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які у разі смерті потерпілого мають право на одержання щомісячних страхових виплат;
 • здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду;
 • надання безоплатної консультативної допомоги страхувальникам та застрахованим особам з питань застосування законодавства про соціальне страхування;
 • робота з листами, зверненнями та пропозиціями з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Графік роботи:  

Понеділок - четвер - з 9.00 до 18.00;

П’ятниця - з 9.00 до 17.15;

Обідня перерва - з 13.00 до 13.45;

Субота та неділя - вихідні.

Контактна інформація

 

32000, м. Городок, вул. Шевченка Т., 39/19,

Електронна адреса: goro.km@fssu.gov.ua

Начальник відділення Лабань Юрій Петрович +38067 3050901

Головні спеціалісти відділення Городок (03851 – 3 21-20) Чемерівці (03859 – 9-26-52)

обґрунтованості видачі листків непрацездатності - Полюга Інна Вікторівна

страхових виплат та матеріального забезпечення  - Стрельбіцька Людмила Іванівна

медичних та соціальних послуг - Пілат Ніна Леонтіївна

 

Страховий експерт з охорони праці – Грищишен Олександр Вікторович 3-21-20

 

31600, смт. Чемерівці, провулок. Кооперативний, 6, ceme.km@fssu.gov.ua,

Головний спеціаліст по роботі зі страхувальниками - Іванова Людмила Вікторівна

 

Соціальні мережі:   https://www.facebook.com/goro.km.fssu.gov.ua

Звіт про результати діяльності Городоцького відділення
Фонд соціального страхування України за 2020 рік

Відділення обслуговує страхувальників на території п’яти територіальних громад: Городоцької, Чемеровецької, Сатанівської, Гуківської та Закупненської. Основними завданнями Фонду у 2020 році були: надання матеріального забезпечення, страхових виплат, соціальних та реабілітаційних послуг, здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, контроль за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду, профілактики нещасних випадків тощо.

Результати діяльності Городоцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області за 2020 рік у цифрах:

У відділенні перебувають на обліку 3270 страхувальників, із них відповідно до статусу: 1197 юридичні особи; 1527 фізичних осіб (особисто); 524 фізичних осіб-роботодавців; 22 члени фермерського господарства. 239 чинних особових справ потерпілих на виробництві та членів їх сімей.

По тимчасовій непрацездатності протягом року Було профінансовано 3849 листків непрацездатності. Допомогу отримали 2437 осіб., а саме: по тимчасовій непрацездатності 38959 Днів 3686 листків на суму 10 137 083,07 гривень. Середній розмір середньоденної допомоги 260,2 грн.; по по вагітності та пологах 16394 днів 163 листка на суму 3598328,81 гривень. Середній розмір середньоденної допомоги 219,49 грн.

Відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, що надається застрахованим особам за їхнім вибором відповідно до медичних показань безоплатно за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, профінансоване Городоцьким відділенням в 2020 році в розмірі 107,1 тис. гривень. 10 застрахований осіб пролікувалися в санаторно-курортних закладах за такими різними профілями. Середня тривалість відновного лікування за рахунок коштів ФССУ для однієї особи склала 20 днів, середня сума витрат на одну особу склала 10,7 тис. гривень. Також оплачені лікарняні за весь період реабілітації за рахунок коштів Фонду.

Виплачені кошти на щомісячні та одноразові страхові виплати в сумі 21 509,1 тис. грн (239 справи); щомісячна страхова виплата в разі часткової втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого - 5 656 тис. грн (253 справи);  щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, – 107,1 тис. грн (9 справ); одноразова допомога потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності - 29,8 тис. грн (4 особи); надана допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності - 49 тис. гривень (4 особи).

Двічі проведено перерахування щомісячних страхових виплат, в результаті чого виплати потерпілим зросли на 120,7%, а утриманцям на 120,0 відсотка.

На лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію – 48,4 тис. грн (5 потерпілих); санаторно-курортне лікування – 14,3 тис. грн (1 потерпілий); забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  -132,4 тис. грн (21 потерпілий); забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення – 18,6 тис. грн (6 потерпілих); спеціальний медичний догляд – 57,0 тис. грн (1 потерпілий); постійний сторонній догляд – 113,9 тис. грн (4 потерпілих); побутове обслуговування – 313,2 тис. грн (22 потерпілих); придбання спеціальних засобів пересування (коляски) – 15,0 тис. грн; компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю – 1,1 тис. гривень  (3 потерпілих).

Страховим експертом з охорони праці відділення взято участь в розслідуванні п’яти нещасних випадків та 39 випадків розслідування гострого респіраторного захворювання COVID-19 у медичних працівників. Протягом року проводились перевірки стану профілактичної роботи на 20 підприємствах, у результаті чого видано 20 подань роботодавцям із зазначеними в них 211 порушень. Всі порушення були усунені у встановлений строк. Прийнято участь в опрацюванні та впровадженні СУОП на 21 підприємстві, у 14 комісіях по перевірці знань, у 8 семінарах, нарадах з питань профілактики виробничого травматизму. Протягом року були розміщені 35 статей у ЗМІ.

 

Ю. Лабань, в.о.начальника Городоцького відділення

 Весняно-польові роботи: яких вимог з охорони праці дотримуватися, щоб уникнути нещасних випадків

Весняно-польові роботи — напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. Зокрема, у березні-квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу польових тракторних і, майже, така ж частка транспортних робіт.

У цей час пожвавлюються також інші роботи в агропромисловому виробництві. Зростає, в порівнянні із зимовими місяцями, кількість зайнятих на ручних роботах працівників, у першу чергу, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних та інших машино-тракторних агрегатів.

Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці і внаслідок неналежної організації робіт.

Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від центральної садиби і тракторної бригади. Через це понижується контроль за безпекою працюючих зі сторони адміністрації господарства. У цих умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт.

Причинами аварій і нещасних випадків при експлуатації сільськогосподарської техніки, особливо при проведені весняно — польових робіт є:

 • технічна несправність тракторів і сільськогосподарських машин;
 • порушення технологічного процесу;
 • не проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівникам господарств;
 • порушення виробничої і технологічної дисципліни;
 • відсутність медичних оглядів.

Відповідальними особами за організацію охорони праці під час проведення весняно –польових робіт призначаються:

 • в цілому по господарству — головний агроном, головний інженер;
 • по відділках, бригаді — керуючий відділком, бригадири тракторних і польових бригад.

Наполегливо рекомендуємо роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно — польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році.

Організувати роботу згідно Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві; дотримуватись нормативних актів з охорони праці:

 • організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;
 • провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;
 • забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;
 • відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;
 • не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;
 • не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;
 • провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;
 • для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;
 • заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;
 • не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;
 • під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;
 • причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.

При підготовці поля до посіву:

 • вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди;
 • проробити контрольні борозни;
 • відбити поворотні смуги;
 • відзначити місця для відпочинку.

Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі, на малих обертах двигуна, без ривків слідкувати за діями зчіпками і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі.

Сівалки і посадкові машини повинні мати:

 • перила за спиною сівальника — на висоті 1 метра, якщо причіплені борони котки, шлейфи і т. д. — захисні огородження зубчатих і ланцюгових передач;
 • пристосування для очищення робочих органів;
 • двосторонню сигналізацію.
 • Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинне виконуватись тільки при допомозі механічної заправки.

При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.

На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Обслуговування одним працюючим більше однієї сівалки забороняється. Сівальник під час виконання робіт повинен бути одягнений в спецодяг, спецвзуття, використовувати ЗІЗ (захисні окуляри і респіратор).

Забороняється сівальнику під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, сидіти на насіннєвих ящиках, працювати при знятих огорожах, очищати руками робочі органи.

Разом з тим, звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Наразі, необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.

Страховий експерт з охорони праці                                         О.В.ГрищишенФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь