День Соборності!!!

Дата: 22.01.2018 16:18

Фото без описуФото без описуАкція "Ланцюг єднання" з нагоди 99-ої річниці підписання Акта Злуки на мості через річку Збруч, який з'єднує Скалу-Подільську Борщівського району Тернопільщини та Гуків Чемеровецького району Хмельниччини. Щорічно тернополяни та хмельничани відзначають День соборності України на Збручі, символічно поєднуючи межі республік, які утворили спільну державу. Адже століття тому саме по цій річці пролягав кордон між УНР та ЗУНР. Цього року акція набула особливої ваги. У центрі мосту урочисто зустрілися делегації двох сусідніх областей, що символізували дві республіки. Полотнища державного прапора у їх руках злилися воєдино і стали одним великим знаком єдності і неділимості країни. Представники влади обмінялися хлібом-сіллю, на перилах мосту затріпотіли жовто-блакитні стрічки, які пов’язали учні навчальних закладів двох громад та присутні. Продовження дійства відбувалося на території Тернопільської  області біля стели . На щасливе святкування визначної державної події присутніх благословив настоятель Скала-Подільської греко-католицької церкви  о.Василь Германюк.  Перед учасниками урочистого свята виступили депутат  Верховної Ради Олег Барна, заступник голови Чемеровецької РДА Петро Кравцов, начальник загального відділу Чемеровецької районної ради Людмила Люлько, голова Гуківської ОТГ Петро Ільницький,  заступники голови Борщівської РДА Віктор Голубець та Микола Будзінський, заступник голови Борщівської районної ради Андрій Русенко,  . Взяли участь в акції і представники обласних організацій Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Сиротюк, Ігор Сабій, Олег Лопатовський, Олексій Кайда та лідер свободівців Олег Тягнибок. Присутні мали можливість почути виступ аматорського ансамблю патріотичної пісні «Відлуння» с.Іванків (керівник Ірина Ярчук),  художнього керівника будинку культури с. Гуків Володимира Сіранта. По закінченню урочистої частини учасники під марш духового оркестру Гуківського  будинку культури  вирушили до пам’ятного знаку Романа Шухевича, де поклали квіти та вшанували  видатного борця за волю України.